#1 2008-12-18 08:49:51

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Dys(..)

Chciałbym zapytać Was, drodzy użyszkodnicy, co sądzicie o takich zjawiskach, jak dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia, dysortografia etc.
a o Dys..kotekach tez sie moge wypowiedziec ?
Pin


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#2 2008-12-18 08:52:56

Szczur

NADSPAMER

8356522
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 5786
WWW

Re: Dys(..)

Że gdyby choć połowa osób, które się zasłaniają dysami, na prawdę je miała, byłaby to najgorsza plaga świata... Każdy, komu się nie chce nauczyć Ó i U czy też opanować trudnej sztuki pisania, mówi, że ma dyscośtam... Tak na prawdę prawdziwych "posiadaczy" dysów jest bardzo malutko... I dobrze.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/%5Bdblpt%5Drat%5Bdblpt%5D
Autor postu przyznaje, że jest Żydem, Masonem oraz Leszkiem Balcerowiczem we własnej osobie, i że pisząc te słowa, miał na celu zmylenie jak największej liczby osób.

Offline

 

#3 2008-12-18 09:00:43

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Dys(..)

Mój pogląd jest taki, że odsetek osób posiadających zaświadczenie o posiadaniu dysów, a mogących faktyczne problemy tej natury, jest tak znikomy, że jestem skłonny kwestionować istnienie takich dysfunkcji.

Dodam, że prowadzę ożywioną dyskusję na ten temat na n-k. Czuję się jak Dan na bastionie


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#4 2008-12-18 09:10:13

Sierra

Skrytojebczyni

Skąd: Z powietrza,wody i lądu
Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 3576

Re: Dys(..)

Sin, inaczej - takie dysfunkcje istnieją, i to u sporej liczby osób. Ale zazwyczaj na stwierdzeniu sie kończy, i 3/4 delikwentów nic z tym nie robi, więc maja zalegalizowane lenistwo "nie opanuje zasad ortografii bo jestem dys..." Powinien być przepis o bezwzględnej pracy, żeby wyeliminować te przypadłościinaczej taki typ traci prawo do zaświadczenia i jest traktowany w szkole jak zwykły leser i nieuk. a takie przypadłości intensywnymi ćwiczeniami można całkowicie zaleczyć.


Proletariusze wszystkich krajów gwałćcie się!

http://i40.tinypic.com/au9kx1.jpg

Offline

 

#5 2008-12-18 09:14:49

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Dys(..)

Dlatego jeśli jest to "zaleczalne", kwestionuję tego istnienie. Kiedyś to się po prostu mówiło, że ktoś jest w czymś słabszy. Teraz z kolei zjawisko zostało "zalegalizowane". Wolałbym odstawać w szkole od innych uczniów niż mieć w papierach takie coś. A staranie się o zaświadczenia z dysami dla pozornego ułatwienia sobie życia, jest strzałem w stopę.


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#6 2008-12-18 09:18:59

cold

Cenobite

10113766
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1093

Re: Dys(..)

Moja córa ma najprawdopodobniej problem dyskalkuli, już kiedyś pisałam o tym w jakimś innym wątku.W połowie stycznia mam wizytę w poradni pedagogiczno-psychologicznej bo będzie miała robione testy w kierunku dyskalkuli.
Nie wiem czy z tego można sie wyleczyć, ale napewno intensywne ćwiczenia pomagaja jakoś dawać sobie radę z tą przypadłością.Możliwe, że u części osób problemy z dysleksją, dysgrafią czy dyskalkulią to zwykłe lenistwo.Patrząc jak moja Hanka zasuwa z tej nieszczęsnej matematyki wątpię żeby to było jej lenistwo.Strasznie mi jej żal bo stres niesamowity.Natomiast z innych dziedzin kompletnie nie ma problemów.

Offline

 

#7 2008-12-18 09:24:35

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Dys(..)

Pamiętam, jak sprawa zaświadczeń była przeprowadzana w mojej szkole. Poszła po prostu do uczniów informacja, że będą robione badania pod tym kątem, co spowodowało falę chętnych i epidemię dysów. Moim zdaniem takie badania powinny być ewentualnie przeprowadzane w jednostkowych przypadkach w sytuacji wystąpienia problemów, nie zaś dla jakiegoś większego ogółu.


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#8 2008-12-18 10:01:03

cold

Cenobite

10113766
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1093

Re: Dys(..)

Nie wiem jak jest w innych szkołach ale u mojej młodej to wychowawczyni zasugerowała mi, że Hanka ma dyskalkulię i trzeba coś z tym robić.

Offline

 

#9 2008-12-18 10:07:11

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Dys(..)

To pogratulować nauczycielki. Mało takich nauczycieli, co w młodym człowieku widzą coś więcej niż tylko problem i numer w dzienniku..


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#10 2008-12-18 10:13:02

Szczur

NADSPAMER

8356522
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 5786
WWW

Re: Dys(..)

Sinisterr_a.k.a._Icarus napisał:

Pamiętam, jak sprawa zaświadczeń była przeprowadzana w mojej szkole. Poszła po prostu do uczniów informacja, że będą robione badania pod tym kątem, co spowodowało falę chętnych i epidemię dysów. Moim zdaniem takie badania powinny być ewentualnie przeprowadzane w jednostkowych przypadkach w sytuacji wystąpienia problemów, nie zaś dla jakiegoś większego ogółu.

rzecz w tym, że szkole dysy są bardzo na rękę, im więcej, tym lepiej...

Ostatnio edytowany przez Szczur (2008-12-18 10:13:45)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/%5Bdblpt%5Drat%5Bdblpt%5D
Autor postu przyznaje, że jest Żydem, Masonem oraz Leszkiem Balcerowiczem we własnej osobie, i że pisząc te słowa, miał na celu zmylenie jak największej liczby osób.

Offline

 

#11 2008-12-18 10:39:30

Sierra

Skrytojebczyni

Skąd: Z powietrza,wody i lądu
Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 3576

Re: Dys(..)

Sinisterr_a.k.a._Icarus napisał:

Pamiętam, jak sprawa zaświadczeń była przeprowadzana w mojej szkole. Poszła po prostu do uczniów informacja, że będą robione badania pod tym kątem, co spowodowało falę chętnych i epidemię dysów. Moim zdaniem takie badania powinny być ewentualnie przeprowadzane w jednostkowych przypadkach w sytuacji wystąpienia problemów, nie zaś dla jakiegoś większego ogółu.

Jak byłam w maturalnej klasie to u mnie cała masa leni porobiła sobie takie zaświadczonka. no ale to były czasy, kiedy pisemną maturę z polskiego uwalało się za cztery błędy ortograficzne pierwszego stopnia, więc spora część mojej klasy by jej po prostu nie zdała.


Proletariusze wszystkich krajów gwałćcie się!

http://i40.tinypic.com/au9kx1.jpg

Offline

 

#12 2008-12-18 11:39:20

cold

Cenobite

10113766
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1093

Re: Dys(..)

Mojej kuzynki syn ma dysortografie i coś tam jeszcze.Ale sama jest nauczycielką nauczania początkowego i bardzo wcześnie zauważyła, że coś jest z dzieciakiakiem nie tak.Chłopak dostał oczywiście zaświadczenie.Ale ambicja nie pozwoliła mu spocząć na laurach, sam z siebie ćwiczył, chodził na jakieś specjalne zajęcia wyrównawcze żeby pokazać, że to nie lenistwo i generalnie niechęc do nauki.Teraz chłopak jest w liceum, owszem ma jeszcze problemy ale jak cokolwiek pisze to korzysta ze słownika i jego prace mogą być przykładem dla innych.Dysgrafik, dyslektyk czy ktoś z dyskalkulią to nie zawsze leń i obibok.Natomiast znam tez odwrotny przykład, osoba, która udzielała się na golfiku...żenada na maksa.Bębniła na prawo i lewo o swojej dysgrafii,dysleksji itp. i tym tłumaczyła swoje miernej jakości stylistycznie posty i błędy ortograficzne w każdym wyrazie.Po prostu niektórym ludziom nic się nie chce robić(nawet skorzystać ze słownika) bo są tępi.I nie ma się co wtedy zasłaniać rożnymi przypadłościami.

Ostatnio edytowany przez cold (2008-12-18 11:43:39)

Offline

 

#13 2008-12-18 11:55:49

Eufrosis

Photospamer

2070385
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 471
bonus: kameleon XD
WWW

Re: Dys(..)

Istnieją, ale nie w takiej skali, jakby to wynikało z wystawianych zaświadczeń dla części leniuchów.

Koleżance pani od j. polskiego nie liczyła ortów jedynie tylko na maturze. Wcześniej wszystkie jej wypracowania leciały ocenowo - mimo treści na co najmniej 6 ale ona poprostu nie panowała nad tym, mimo pochłanianaych tonami książek i starań - jedną stronę miała bez byków, kolejną - z wszystkimi jakimi się dało zrobić..

Osobiście nie potrafię przeczytać na głos tekstu bez błędów - widzę jedno, czytam drugie i przekręcam XD do wystąpień oficjalnych też się nie nadaję, bo zacinam się gdzie popadnie.. tak czy owak nigdy mi nawet nie przyszło do głowy załatwianie sobie jakiś papierków, mimo, że to czasem wkurzająca przypadłość 


-----------------------------------------------------------------   

My Game, My Rules! / It`s not enough, I want more!!! http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/[dblpt]cool[dblpt]
kalendarz, DA starocie, myspace

Offline

 

#14 2008-12-18 12:05:35

Szczur

NADSPAMER

8356522
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 5786
WWW

Re: Dys(..)

Euf, mówisz, że się nie nadajesz, i się za nie nie bierzesz, a wystarczy spojrzeć na dowolne wystąpienie polityków jednej z największych polskich partii, żeby stwierdzić, że fakt, że ktoś się do tego nie nadaje, nie znaczy jeszcze, że zdaje sobie z tego sprawę;). + dla Ciebie


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/%5Bdblpt%5Drat%5Bdblpt%5D
Autor postu przyznaje, że jest Żydem, Masonem oraz Leszkiem Balcerowiczem we własnej osobie, i że pisząc te słowa, miał na celu zmylenie jak największej liczby osób.

Offline

 

#15 2008-12-18 12:16:00

Eufrosis

Photospamer

2070385
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 471
bonus: kameleon XD
WWW

Re: Dys(..)

ale przecież miałam zostać pierwszą panią prezydent i zrobić rewolucję XD no cóż.. najwyżej jakiś klon będzie za mnie przemawiał


-----------------------------------------------------------------   

My Game, My Rules! / It`s not enough, I want more!!! http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/[dblpt]cool[dblpt]
kalendarz, DA starocie, myspace

Offline

 

#16 2008-12-18 12:19:36

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Dys(..)

Euf, mogę Tobie pisać przemówienia albo być szefem gabinetu propagandy lub doradcą ds. ostatecznych rozwiązań kwestii wszelakich


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#17 2008-12-18 12:27:16

Szczur

NADSPAMER

8356522
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 5786
WWW

Re: Dys(..)

Eufrosis napisał:

ale przecież miałam zostać pierwszą panią prezydent i zrobić rewolucję XD no cóż.. najwyżej jakiś klon będzie za mnie przemawiał

klony ostatnio popularne w polityce, wymyśl coś oryginalnego;)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/%5Bdblpt%5Drat%5Bdblpt%5D
Autor postu przyznaje, że jest Żydem, Masonem oraz Leszkiem Balcerowiczem we własnej osobie, i że pisząc te słowa, miał na celu zmylenie jak największej liczby osób.

Offline

 

#18 2008-12-18 12:46:57

Eufrosis

Photospamer

2070385
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 471
bonus: kameleon XD
WWW

Re: Dys(..)

klon nosiłby codziennie inną, oryginalną perukę, by nadążyć nad moimi zmianami kolorystyczno-fryzurowymi XD [może być? ]

Sinisterr_a.k.a._Icarus napisał:

Euf, mogę Tobie pisać przemówienia albo być szefem gabinetu propagandy lub doradcą ds. ostatecznych rozwiązań kwestii wszelakich

no dobrze.. powoli forumuje się nam nowa partia ;P


-----------------------------------------------------------------   

My Game, My Rules! / It`s not enough, I want more!!! http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/[dblpt]cool[dblpt]
kalendarz, DA starocie, myspace

Offline

 

#19 2008-12-18 12:48:58

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Dys(..)

Forumuje się.. dobrze powiedziane


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#20 2008-12-18 12:51:13

Szczur

NADSPAMER

8356522
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 5786
WWW

Re: Dys(..)

To ja chcę zostać ministrem edukacji narodowej


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/%5Bdblpt%5Drat%5Bdblpt%5D
Autor postu przyznaje, że jest Żydem, Masonem oraz Leszkiem Balcerowiczem we własnej osobie, i że pisząc te słowa, miał na celu zmylenie jak największej liczby osób.

Offline

 

#21 2008-12-18 13:14:10

Karola69

Le Veilleur Silencieux

10046351
Skąd: Scream !!!!!!
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 9573

Re: Dys(..)

Sinisterr_a.k.a._Icarus napisał:

Chciałbym zapytać Was, drodzy użyszkodnicy, co sądzicie o takich zjawiskach, jak dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia, dysortografia etc.

duzo z tego jest przesadzone. Wedlug tego co napisales to jestem dyskalkulik. Ale wiem ze jak sie postaralam przed sprawdzianem z matmy to na 2 dalo sie spokojnie napisac. Jestem ciezkim przypadkiem. Ale uwazam ze trzeba sie starac. A z dysortografia  czesto jest przez nieczytanie ksiazek. A pozatym mam dysgrafie na bank to jedyne w co wierze. Po krotszym staraniu sie pisania estetycznie stwierdzam ze to cierpienie jesli mam pisac ladnie to baaardzo wolno. Pisanie recznie to dla mnie koszmar.


http://img151.imageshack.us/img151/6943/14781721om1.jpg

Vanity is my favourite sin

Offline

 

#22 2008-12-18 13:37:33

Eufrosis

Photospamer

2070385
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 471
bonus: kameleon XD
WWW

Re: Dys(..)

Sinisterr_a.k.a._Icarus SZEF GABINETU PROPAGANDY/DORADCA DS. OSTATECZNYCH ROZWIĄZAŃ KWESTII WSZELAKICH napisał:

Forumuje się.. dobrze powiedziane

no bo póki co, to tylko wirtualnie
niemniej mamy już nawet sformułowane forumowe siły bojówkowe w zanadrzu [jeśli przejęcie władzy nie uda się w sposób łagodny ;P], co zresztą pokazał przypadek nagonki na pana P.

Szczur - MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ napisał:

To ja chcę zostać ministrem edukacji narodowej

no to kolejny etat mamy obsadzony lol


-----------------------------------------------------------------   

My Game, My Rules! / It`s not enough, I want more!!! http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/[dblpt]cool[dblpt]
kalendarz, DA starocie, myspace

Offline

 

#23 2008-12-18 13:43:25

Szczur

NADSPAMER

8356522
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 5786
WWW

Re: Dys(..)

Mogę też pokierować którąś bojówką, w wypadku przejęcia władzy "niepokojowego"


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/%5Bdblpt%5Drat%5Bdblpt%5D
Autor postu przyznaje, że jest Żydem, Masonem oraz Leszkiem Balcerowiczem we własnej osobie, i że pisząc te słowa, miał na celu zmylenie jak największej liczby osób.

Offline

 

#24 2008-12-18 13:44:19

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Re: Dys(..)

Karola69 napisał:

jesli mam pisac ladnie to baaardzo wolno. Pisanie recznie to dla mnie koszmar.

Podobnie jak z wieloma innymi rzeczami, możesz podziękować pierdolonym konserwom. Gdyby zamiast tracić czas w szkole na wyszukaną kaligrafię, uczyć dzieci pisma quasi-technicznego, to by problemu nie było. Przez całą podstawówkę miałem problemy z rozczytaniem samego siebie, bo jakieś pajace wymyśliły, że literki pisane mają wyglądać tak, jak tego uczą w szkołach. Na początku ogólniaka zacząłem pisać w sposób wzorowany na czcionce drukowanej i problem się skończył. Owszem, różnego rodzaju autorytety od kaligrafii czy innej grafologii pierdolą, że to szpetne jest i tak dalej, a w ogóle to wskazuje na płytką osobowość. Ale problemu z rozczytaniem nie ma, a piszę ręcznie tylko około 2 czy 3 razy wolniej, niż na komputerze. Tak więc: jak ktoś ma fioła na punkcie kaligrafii, to niech se zbuduje wehikuł czasu i wypierdala do XIX wieku.

Ostatnio edytowany przez Tibbets (2008-12-18 13:45:10)


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#25 2008-12-18 13:49:35

Szczur

NADSPAMER

8356522
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 5786
WWW

Re: Dys(..)

A w której szkole uczą kaligrafii? W żadnej z moich nie uczyli... Ot, tak wygląda o, a tak a... Właśnie technicznym męczyli...


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/%5Bdblpt%5Drat%5Bdblpt%5D
Autor postu przyznaje, że jest Żydem, Masonem oraz Leszkiem Balcerowiczem we własnej osobie, i że pisząc te słowa, miał na celu zmylenie jak największej liczby osób.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora