#76 2008-08-19 09:54:49

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Szczegółnie jak obok stoją cieżąrówki Coca-Coli


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#77 2008-08-19 11:18:25

Scarlett

Królowa jest tylko jedna

Skąd: Two Steps from Hell
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 1573
bonus: Femme totale

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Albo Łódki Bols . Btw. stoi jeszcze takowa w gdańskiem porcie?


________________________________________________________________
"I don´t necessarily agree with everything I think." Andrew Eldritch

Offline

 

#78 2008-08-19 11:31:55

Karola69

Le Veilleur Silencieux

10046351
Skąd: Scream !!!!!!
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 9573

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Viljar byles ostanio w Gdańsku ? bo ja nie


http://img151.imageshack.us/img151/6943/14781721om1.jpg

Vanity is my favourite sin

Offline

 

#79 2008-08-19 11:33:06

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

W Gdańsku bywam ale Łódki Bols nie widziałem. Za to jest w Gdyni jacht z żaglami ozdobionymi logo Tyskiego. A bryg Fryderyk Chopin ma żagle w Bosmany


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#80 2008-08-19 11:35:13

Karola69

Le Veilleur Silencieux

10046351
Skąd: Scream !!!!!!
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 9573

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

widac jakich sponsorow maja


http://img151.imageshack.us/img151/6943/14781721om1.jpg

Vanity is my favourite sin

Offline

 

#81 2008-08-19 12:15:34

Scarlett

Królowa jest tylko jedna

Skąd: Two Steps from Hell
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 1573
bonus: Femme totale

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Ja byłam w Gdańsku już kilka lat temu, naonczas leciały w tv reklamy owej Łódki Bols. W ówczesnych czasach podobała mi się także reklama WTK (słownie: wuteka) Soplica (że to niby Wypoczynkowa Turystyka Konna). Takie sprytne omijanie zakazu reklamy ankoholi wysokoprocentowych.


________________________________________________________________
"I don´t necessarily agree with everything I think." Andrew Eldritch

Offline

 

#82 2008-08-19 12:20:41

Karola69

Le Veilleur Silencieux

10046351
Skąd: Scream !!!!!!
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 9573

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

niom to juz dobre kilka lat temu z ta łódka bylo


http://img151.imageshack.us/img151/6943/14781721om1.jpg

Vanity is my favourite sin

Offline

 

#83 2008-08-21 13:27:38

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Bytheway napisał:

Dlaczego nie potrafimy uczynić atrakcyjnym, tego co mamy, atrakcyjnym nie tylko dla historyków i starych polonistek (którą sama w pewnym sensie jestem ), ale i dla osób, dla których nasza historia może być zupełnie obca?

Jak dla mnie, to problemem nie jest to, że nic się z ciekawymi miejscami nie robi, ale to, że się robi z nich jarmark. Przykład: bunkry OKH nad Kanałem Mazurskim. Jeszcze na początku lat '90 było to piękne miejsce: las, w którym stały zamaskowane bunkry. Czysto, cicho, spokojnie. Będąc gówniarzem potrafiłem włóczyć się tam godzinami i zaglądać z latarką w każdy kąt. W tym roku postanowiłem pokazać bunkry OKH Mojemu Maleństwu. I było to wielkie rozczarowanie. Za wstęp do kilku bunkrów trzeba zapłacić, w zamian idzie się w hałaśliwym, pijanym tłumie "turystów". Wnętrza bunkrów w płatnej strefie są czyste, ale wystarczy wyjść poza płatną strefę i można utonąć w śmieciach i grzybach papierzakach. Bunkry zostały zdewastowane: drabinki na dach zostały poobcinane lub poobijane deskami (pewnie "dla bezpieczeństwa zwiedzających"), jeden ciekawy fragment bunkra poza płatną strefą został kompletnie przebudowany (np. zamurowana została ciekawa studzienka). Za to można sobie zrobić zdjęcie z plastikowym pistoletem maszynowym - zabawką lub na drewnianej atrapie działa.
W Gierłoży jest trochę lepiej: wystarczy nie płacić przewodnikowi i iść samemu, z przewodnikiem papierowym lub z grupą zaprzyjaźnionych pionierów Wehrmachtu. Bunkry są w dobrym stanie, tzn. wysadzone przez Niemców, ale pozostawione w spokoju (nie licząc ostrzeżeń nabazgranych na murach chyba tylko po to, żeby przewodnicy mieli usprawiedliwienie, dlaczego nie wchodzą do środka).
Za to świetnym przykładem tego, jak należy opiekować się takimi obiektami, jest Park Linowy Leśniewo. Grupa zapaleńców zrobiła tam park linowy w niedokończonej niemieckiej śluzie. Śluzę można zwiedzać za symboliczną złotówkę (została dość dokładnie wysprzątana), a w ramach parku linowego można wejść na śluzę i obejrzeć ją z góry ( http://www.altergothic.pun.pl/gallery.php?pid=28 ). Swoją drogą razem z Moim Kochaniem polecamy ten park linowy: dużo adrenaliny, miła obsługa, a przy okazji można obejrzeć niedokończoną śluzę z góry.

Ostatnio edytowany przez Tibbets (2008-08-21 13:31:04)


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#84 2008-08-21 13:38:30

Scarlett

Królowa jest tylko jedna

Skąd: Two Steps from Hell
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 1573
bonus: Femme totale

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Vanessa napisał:

Scarlett napisał:

Ja byłam w Gdańsku już kilka lat temu, naonczas leciały w tv reklamy owej Łódki Bols. W ówczesnych czasach podobała mi się także reklama WTK (słownie: wuteka) Soplica (że to niby Wypoczynkowa Turystyka Konna). Takie sprytne omijanie zakazu reklamy ankoholi wysokoprocentowych.

Koń może być wysokoprocentowy,znałam takiego ,który żłopał wino domowej roboty

"Cztery kopyta o drogę pyta"


________________________________________________________________
"I don´t necessarily agree with everything I think." Andrew Eldritch

Offline

 

#85 2008-08-21 16:40:44

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Dobrze, że Wilczy Szaniec można zwiedzać bez pasoży... przepraszam, przewodnika. Choć przewodnicy są tam strasznie nachalni, zachowują się prawie jak cygańscy żebracy.

A co do innych tego typu kwiatków, to np. w Bieszczadach pobudowano na szlakach wkurzające, drewniane mostki, coby ktoś sobie nóg nie ubłocił. Zgroza. Nie mówiąc już o tym, że te pierdolone mostki się sypią i są śliskie jak skurwysyn.

Ostatnio edytowany przez Tibbets (2008-08-21 16:41:24)


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#86 2008-08-21 17:45:04

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

W zeszłym roku jeden marynarz proponował pewnej grupie bycie przewodnikiem po ORP "Błyskawica". Jak zacząłem go poprawiać, to w końcu mi ludziska dziękowali; m.in. za uwolnienie ich od natręta i ciekawą opowieść o udziale niszczyciela ORP Piorun w polowaniu na Bismarcka (szczerze mówiąc mam dzisiaj wrażenie, że trochę przesadziłem).


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#87 2008-11-17 19:08:23

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

http://wroclawzwyboru.blox.pl/2008/11/C … onami.html - moim zdaniem to świetnie pasuje do tego tematu.


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#88 2008-12-20 02:52:41

ElegantAndrogyne

Le Mademoiselle

4173091
Skąd: Żydomasoneria Cyklistowska
Zarejestrowany: 2008-12-15
Posty: 1524
bonus: Krzysztof Katarzyna
WWW

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Jak dla mnie to pierwszy artykuł jest satyryczny, nie należy go brać na poważnie, chociaż było w nim parę trafnych spostrzeżeń. Tak więc miłośnicy zabytków nie powinni być obrażeni.

Zaś co do turystyki: najbardziej lubię zwiedzać sam, wkurzają mnie miejsca zabydlone. Nie ma to jak iść w grupie kilkudziesięciu osób, które coś ciągle gadają, przewodnika nie słychać, nie można się odłączać bo zobaczyło się coś ciekawego i człek chce się temu przyjrzeć... Ostatnio w Łodzi zrobili fajne muzeum w kanale, który służył za zbiornik wody do płukania kanalizacji i został wycofany z użytku w latach 70-tych. Oczywiście się tam wybrałem, moja dawna ukochana też chciała [i nie wiem, czy poszła]. Ale co z tego, skoro grupy 10-osobowe w dość ciasnym miejscu takim jak kanał to już jest spory tłum? Dobrze, że przynajmniej na fabrykach można odetchnąć. Jest w Łodzi jedno zajebiste, opuszczone, ale wcale nie zdewastowane miejsce, do którego zaglądałem dwa razy. Za pierwszym nie zwiedziłem całego ze względu na brak czasu, a za drugim widziałem, że budowlańce rozpieprzyły jedną halę. Ale głównego budynku na szczęście nie ruszyły.

Dla mnie największą zmorą jest brak czasu. Nawet jeśli jestem na wakacjach i nie mam nic do roboty, to nie pokręcę się np. po takim Wilczym Szańcu czy Twierdzy Boyen, bo rodzina już mnie chce zabierać gdzie indziej. Trzeba będzie sobie kiedyś motor sprawić i pojeździć samemu.


-----
Nie masz cowboya nad Carla McCoya!

http://oi40.tinypic.com/b81ci8.jpg
http://oi43.tinypic.com/24esxth.jpg
"Zwolnieniu z obowiązku myślenia podlegają zmarli nieożywieni i ożywieni, pod warunkiem, że proces ożywienia przebiegł bez zachowania integralności umysłowej..." - Necronomicon 13:34

Offline

 

#89 2008-12-20 06:35:34

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Dlatego ORP Błyskawicę i Dar Pomorza należy zwiedzać w okresie pozawakacyjnym. Inaczej tłoku się nie uniknie


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#90 2008-12-20 09:49:23

Szczur

NADSPAMER

8356522
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 5786
WWW

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

Błyskawicę można zwiedzać cały rok? Bo jakoś się w styczniu wybieram na północ, to bym przy okazji obejrzał stateczek, ostatni raz widziałem toto chyba z 8 lat temu, jak nie więcej


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.altergothic.pun.pl/_fora/altergothic/smilies/%5Bdblpt%5Drat%5Bdblpt%5D
Autor postu przyznaje, że jest Żydem, Masonem oraz Leszkiem Balcerowiczem we własnej osobie, i że pisząc te słowa, miał na celu zmylenie jak największej liczby osób.

Offline

 

#91 2008-12-24 04:36:47

bitchefightefly

Flower Girl

11199727
Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 1997
bonus: Żyd między wozami (por Sierry)

Re: Jestem "frajerem". I jestem z tego dumny!

I tak Ci dobrze, bo ja tam nigdy nie byłam...


Not here - not now. Not with me and not with a single tear of mine. There is no pain. There won't be no fear. This is my last goodbye, cause I won't die...
http://img135.imageshack.us/img135/8599/burnclawhe3.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora