#26 2009-03-13 02:37:00

drzoanna

BlondHunter

6634081
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 2995

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

wiemy wiemy..... Blutengel też.... ale tu możesz mówić o tym otwarcie ...


______________________________________________________________________________________________________________
http://i44.tinypic.com/35c3h4m.jpg

Uważam, że muzyka ma być bezkompromisowa, kopać w jaja, wyżerać mózg i rozpierdalać wątrobę (w połączeniu z alkoholem).

Offline

 

#27 2009-03-13 06:35:30

Yaga

Torso

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-03-11
Posty: 28
WWW

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

Oczywiście, że Bluta słucham, a co Jestem dumna i się nie wstydzę swoich przekonań!!


Tanz - mein Leben - tanz
Tanz mit mir
Tanz mit mir noch einmal
In den puren Rausch der nackten Liebe

Offline

 

#28 2009-03-14 22:53:47

Dryp

Torso

1391325
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 10

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

Pierwszą kapelą z mrocznego nurtu z jaką miałem styczność był sam Moonspell, zaraz potem Cradle of Filth zatem można powiedzieć, że zaczynałem od muzyki z najwyższej półki no i naturlanie do dziś tego słucham. A w kwietniu koncert tych dwóch zespołów jednocześnie


"I love not man the less, but nature more"

Offline

 

#29 2009-03-15 05:42:19

drzoanna

BlondHunter

6634081
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 2995

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

Dryp napisał:

Pierwszą kapelą z mrocznego nurtu z jaką miałem styczność był sam Moonspell, zaraz potem Cradle of Filth zatem można powiedzieć, że zaczynałem od muzyki z najwyższej półki no i naturlanie do dziś tego słucham. A w kwietniu koncert tych dwóch zespołów jednocześnie

będę cię tam wypatrywać


______________________________________________________________________________________________________________
http://i44.tinypic.com/35c3h4m.jpg

Uważam, że muzyka ma być bezkompromisowa, kopać w jaja, wyżerać mózg i rozpierdalać wątrobę (w połączeniu z alkoholem).

Offline

 

#30 2009-03-15 07:16:52

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

Faktycznie, nie napisałem nic o pierwszym spotkaniu z mrocznym nurtem. No cóż, w moim przypadku to <chowa się do schronu> Depeche Mode Ale z bardziej gotyckich to Closterkeller, konkretnie występ Anji na Przystanku Woodstock w 1999, gdzie zaśpiewała piosenki z albumu Graphite.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#31 2009-03-15 08:00:15

ElegantAndrogyne

Le Mademoiselle

4173091
Skąd: Żydomasoneria Cyklistowska
Zarejestrowany: 2008-12-15
Posty: 1524
bonus: Krzysztof Katarzyna
WWW

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

U mnie się zaczęło od słuchania muzyki z kaset brata; było tam DM i "Floodland" Sistersów. Swoją drogą Depesze spodobały mi się tak bardzo, że niejako "zmusiłem" brata do zgromadzenia całej dyskografii na Violatorze kończąc. A miałem wtedy jakieś pięć lat .


-----
Nie masz cowboya nad Carla McCoya!

http://oi40.tinypic.com/b81ci8.jpg
http://oi43.tinypic.com/24esxth.jpg
"Zwolnieniu z obowiązku myślenia podlegają zmarli nieożywieni i ożywieni, pod warunkiem, że proces ożywienia przebiegł bez zachowania integralności umysłowej..." - Necronomicon 13:34

Offline

 

#32 2009-03-15 18:50:47

Karola69

Le Veilleur Silencieux

10046351
Skąd: Scream !!!!!!
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 9573

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

pierwszy zalazek mroku ktory ulyszalam/zobaczylam to byl <chowa sie do schronu, nie bijcie> HIM Ten zespol zachecil 12letnie dziewcze do zglebienia mroku ktory sie objawil na Razorblade romance i Greatest lovesong vol 666. Kiedy bylam w gimnazjum pytalam sie kumpeli czy ma jakies gotyckie zespoly do pozyczenia a ona na to : no mam Tristanie i Nightwisha, a ja gotyckie czyli jakis Artrosis i Closter, ona w smiech Nightwish i Tristania okazaly sie wielka moja miloscia. Pozniej byl glownie metal i okolice. Pare lat  po epoce metalu doszly mnie sluchy ze waznymi zespolami sa Joy Division i Sisters of Mercy. To pierwsze odpadlo po paru kawalkach a Sistersy przezyly na odtwarzaczu do dzis. I zaczely sie imprezy gotyckie, pierwsza byl Temple og Goths (TOG) jak mialam 15 lat. Pozniej jak miala prawie 17 lat poszlam do Daily Blues na Dark Entries .I tak sie konkretnie zaczelo.


http://img151.imageshack.us/img151/6943/14781721om1.jpg

Vanity is my favourite sin

Offline

 

#33 2009-03-17 01:42:52

614

Torso

Zarejestrowany: 2009-02-28
Posty: 43

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

Karola69 napisał:

pierwszy zalazek mroku ktory ulyszalam/zobaczylam to byl <chowa sie do schronu, nie bijcie> HIM Ten zespol zachecil 12letnie dziewcze do zglebienia mroku ktory sie objawil na Razorblade romance i Greatest lovesong vol 666. Kiedy bylam w gimnazjum pytalam sie kumpeli czy ma jakies gotyckie zespoly do pozyczenia a ona na to : no mam Tristanie i Nightwisha, a ja gotyckie czyli jakis Artrosis i Closter, ona w smiech Nightwish i Tristania okazaly sie wielka moja miloscia. Pozniej byl glownie metal i okolice. Pare lat  po epoce metalu doszly mnie sluchy ze waznymi zespolami sa Joy Division i Sisters of Mercy. To pierwsze odpadlo po paru kawalkach a Sistersy przezyly na odtwarzaczu do dzis. I zaczely sie imprezy gotyckie, pierwsza byl Temple og Goths (TOG) jak mialam 15 lat. Pozniej jak miala prawie 17 lat poszlam do Daily Blues na Dark Entries .I tak sie konkretnie zaczelo.

też znałem HIM zanim poznałem Dimmu (Enthrone Darkness bylo moja pierwsza plytka jaką słyszałem). wcześniej nie miałem w swoim środowisku "pod kloszem" styczności z kunsztem muzycznym, więc tylko to co leciało w tv słuchałem. ciężko było wtedy dostać jakąś muzyczkę nie mając znajomych słuchających metalu.

Offline

 

#34 2013-11-05 19:20:17

 Tristean Baudelaire

Dreamer

40638800
Call me!
Skąd: Temple of Moonlight
Zarejestrowany: 2013-11-04
Posty: 199
bonus: L'Androgyne
WWW

Re: Czego kiedyś słuchaliście?

Niech no pomyślę... W podstawówce byłem głównie słuchaczem muzyki klasycznej czyli Mozart, Liszt, Czajkowski, Chopin, Beethoven czy Wegner był u mnie na porządku dziennym. Bynajmniej nie z przymusu. Podobała mi się. Zresztą nie miałem czegoś takiego jak edukacja muzyczna, nie miałem pamiątkowych płyt, kaset, winyli czy cu tam ludzie wciskają własnym pociechom by pokazać to i owo. Trochę obecnie to mnie złości, ale trudno, stało się. Jednak całkiem nieświadomie słuchałem (bo matczyna moja droga puszczała z komputera) Laibacha, The Clash, Depeszów, Nirvany, Niemena czy tam Rammsteina. Jednak rewolta nastała się na poziomie gimnazjum, gdzie zacząłem zatapiać się zarówno w klimaty celtyckiego folku, szeroko pojętego new age, rocka z lat 60 oraz 70 i po trochu muzyce (około)metalowej (wciąż do tego mam sentyment, a uwierzcie że mogłem słuchać zarówno Enyi, Vangelisa, QUeen, Lennona, Pink Floyd, Petera Gabriela, HIM, Nightwisha, Epici czy Sabatonu). W poszukiwaniu własnego ulubionego brzmienia przedarłem się przez m.in neofolk, dark ambient, hard rock, j-rock, industrial, power metal, jazz itp. choćby stąd moje zróżnicowanie muzyczne. Naprawdę, tak mniej więcej to wyglądało. Przy szeroko pojętym gotyku siedzę coś od czterech lat, trzyma się to dość dobrze, nic nie wygląda by miało się to zakończyć, obecnie to moja muzyka i mój ulubiony klimat.

Ostatnio edytowany przez Tristean Baudelaire (2014-07-10 23:57:53)


Prawdziwy industrialowiec nie wie czy to kota zażynają czy to Blixa jest w pobliżu.
http://oi62.tinypic.com/2i78k77.jpg
http://oi57.tinypic.com/30uq0dt.jpg
"Człowiek widywał czasem takie rzeczy, po których nie mógł uwierzyć nie tylko w bogów, ale też w normalne człowieczeństwo i świadectwo własnych oczu." - Terry Pratchett

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora