#1 2008-11-13 12:04:24

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Kolejny powód

Kolejny powód, dla którego lubię Obamę i gdybym był obywatelem USA, to bym na niego głosował:

http://wyborcza.pl/1,75477,5910328,Waty … eryki.html


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#2 2008-11-13 12:12:08

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Kolejny powód

Benek XVI chyba zapomina, że czasy wszechmocy Kościoła dawno już minęły. I że mamy rzeczywistość posoborową. I że w odróżnieniu od JPII nikt go nie uważa za sumienie świata.
Swoimi nadspamerskimi mocami widzę już rozwijające sie spory pt. :Od kiedy człowiek jest człowiekiem?", również na tym forum.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#3 2008-11-13 17:05:19

Sierra

Skrytojebczyni

Skąd: Z powietrza,wody i lądu
Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 3576

Re: Kolejny powód

A i tak cały Zachód równo pierdoli Benka i jego próby nawracania. Ja osobiście też.


Proletariusze wszystkich krajów gwałćcie się!

http://i40.tinypic.com/au9kx1.jpg

Offline

 

#4 2008-11-13 20:44:47

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Kolejny powód

Bo Benek stanowi całkowite przeciwieństwo JPII.
Kontrast jest mniej wiecej taki, jak między dwoma księżmi, co nauczali religii w moim liceum. Pierwszy z nich, ks. Andrzej Smoleń, zaczął lekcję religii od pytania: "Co to jest Bóg?". A potem było tylko ciekawiej. Ludziom pomagał, do chorych chodził, z dzieciakami w piłkę grywał i gdyby takich księży jak on było więcej na świecie, to tenże świat miałby znacznie lepszą fizjonomię. Drugi ksiądz, którego imię nie jest godne wspomnienia, do ludzi nie chodził, z nikim nie gadał i wymagał tylko regularnych sprawozdań ze mszy i klepania formułek. Skutkiem czego z religii połowa ludzi uciekała.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#5 2008-11-13 22:23:07

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Kolejny powód

Mój rocznik (72) był pierwszym jaki trafił na nowo wprowadzona do szkół religię. Byłem wtedy w maturalnej. Gremialnie odmówilismy chodzenia na ów "przedmiot" i mimo naporu paru solidaruchowych nauczycieli, musieli nam ustąpić. Nawet nie ma wpisu "religia" na świadectwie maturalnym, żadnych, kurwa kompromisów z czarnymi i sladow po nich. Zaczynam się zastanawiac nad apostazją, zawątkowaną na naszym forum przez Lareth

Offline

 

#6 2008-11-13 23:13:01

Gekon

Mind Predator

2595779
Skąd: Thrómiasto - Suchanino
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 2600
bonus: honorowo warnięty :)

Re: Kolejny powód

Viljar napisał:

Bo Benek stanowi całkowite przeciwieństwo JPII.
Kontrast jest mniej wiecej taki, jak między dwoma księżmi, co nauczali religii w moim liceum. Pierwszy z nich, ks. Andrzej Smoleń, zaczął lekcję religii od pytania: "Co to jest Bóg?". A potem było tylko ciekawiej. Ludziom pomagał, do chorych chodził, z dzieciakami w piłkę grywał i gdyby takich księży jak on było więcej na świecie, to tenże świat miałby znacznie lepszą fizjonomię. Drugi ksiądz, którego imię nie jest godne wspomnienia, do ludzi nie chodził, z nikim nie gadał i wymagał tylko regularnych sprawozdań ze mszy i klepania formułek. Skutkiem czego z religii połowa ludzi uciekała.

ja w technikum miałem podobny układ, na początku wypisałem się, ale potem trafiłem do innej klasy i jednocześnie do innego księdza - ten okazał sie typem na tyle interesującym, ze potrafiliśmy całą godzinę przegadać, chociaż czasem wyzywaliśmy się od chujów i idiotów (tak, tak, potrafił zakląć, potem po lekcji mnie przepraszał) klasa była zadowolona, bo mieli spokój, a ja miałem partnera do rozmów - czego w klasie nie mogłem doświadczyć poza jedną osobą


____________________________________________________________
stormtrooper

Offline

 

#7 2008-11-17 11:40:38

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Re: Kolejny powód

Viljar napisał:

Bo Benek stanowi całkowite przeciwieństwo JPII.

Nieprawda. Ich poglądy są do siebie bliźniaczo podobne. JP2 miał po prostu lepszy pi-ar, szczególnie w Polsce.


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#8 2008-11-17 11:45:03

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Kolejny powód

Dokładnie - oba te klechy to twardogłowe skurwysyny, koscielny odpowiednik partyjnego betonu KPZR. Benek to przeciez prefekt Kongregacji Wiary, strzeże czystości dogmatów.

Offline

 

#9 2008-11-17 12:09:06

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Kolejny powód

Ale JPII umiał trafic do ludzi, nie wyrażał jawnej pogardy do innych religii (bo jej nie miał) i dbał o dialog z wiernymi.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#10 2008-11-17 14:09:38

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Kolejny powód

Viljar, dialog zakłada wymiane poglądów. JPII pod tym pozorem starał się nauczać, czy tego ktoś chciał czy nie. To jak z tym opisanym przez ciebie w innym wątku księdzem, dobrym, ludzkim panem, co to za piłka ganiał Socjotechnika to to , w czym kosciół jest naprawde dobry. Bez wzgledu na prezentowane maski, w warstwie ideologicznej ci..."ludzie" to nieprzejednany beton.
Z obu panów wole Benedykta, nie zachowuje się przynajmniej jak kurwa na objazdowej imprezie, raz w sombrero, innym razem w jarmułce. Fuj.

Offline

 

#11 2008-11-17 14:17:24

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Kolejny powód

Ja z kolei wole JPII, bo przynajmniej udawał, że jest po naszej stronie, a poza tym był jednak nowocześniejszy w poglądach. Dla mnie wybór Ratzingera na papieża to powolny odwrót od Soboru Watykańskiego II.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#12 2008-11-17 14:23:20

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Kolejny powód

A jak myslisz, kto go namascił ? Nie wierzę, że dajesz sie nabrac na pozorny liberalizm JPII. Przypomnij sobie fale ekskomunik biskupow po wybuchu lewicowej teologii wyzwolenia, przypomnij encyklikę Humanae Vitae, jeszcze bardziej usztywniającą stanowisko KK w sprawie tzw życia poczetego i aborcji. Przypomnij sobie milczenie w sprawie pedofilii katolickiej w USA, niechęć do kapłaństwa kobiet, stopniowy powrót do obrządku rzymskiego. Oddziel marketingową autopromocje od rzeczywistej warstwy ideologicznej. Tam jest prawdziwy JPII. Beton nieukruszony. Chwilę przed tym oszołomem był Pawel XXIII - rzeczywisty liberał, załatwiony przez kościelny beton w niecały rok, o ile dobrze pamiętam.

Offline

 

#13 2008-11-17 15:27:48

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Kolejny powód

Ale odblokował KRK na inne religie i na młodych,a to już coś. No i pokazał, że papież też człowiek, co Benek bezpowrotnie niszczy.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#14 2008-11-17 16:16:00

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Kolejny powód

To co nazywasz odblokowaniem na młodych to nic innego jak szukanie narybku. Kosciół zdycha z dnia na dzień, starzeje się, uzupełnienie szeregów o kolejnych fanatyków to warunek jego dalszej egzystencji. A fakt dyskusji z innymi religiami jest dla tych ostatnich raczej obraza niż nobilitacją. Wielki KK raczył zauwazyc buddyzm i Islam, wow, ale zaszczyt.
W pontyfikacie tego błazna nie ma NIC pozytywnego, to 20 lat kłamstwa i ściemki marketingowej. Benedykt przywraca KK ten utracony polor, jednoczesnie go marginalizuje tym samym I o to chodzi To nasz czlowiek w strukturach

Offline

 

#15 2008-11-17 18:16:58

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Re: Kolejny powód

Viljar napisał:

Ale odblokował KRK na inne religie i na młodych,a to już coś. No i pokazał, że papież też człowiek, co Benek bezpowrotnie niszczy.

Wypranie mózgów iluś tam młodych ludzi to nie jest zasługa JP2, to jest jego wina.

B16 przynajmniej jest na swój sposób uczciwy (na tyle, na ile uczciwy może być człowiek sprzedający ludziom nieistniejący towar, tzn. "zbawienie") i nie próbuje udawać, że Kościół katolicki jest czymś innym, niż jest w rzeczywistości. To znaczy próbuje, ale w mniejszym stopniu, niż to robił JP2.

KK jest instytucją opartą na kłamstwie, zastraszaniu i wchodzeniu ludziom z buciorami w ich życie prywatne. I z tego powodu żadnego szefa tej instytucji nie uważam za dobrego człowieka. Nie ma, nie było i nie będzie dobrego papieża. Słowa "dobry" i "papież" wzajemnie się wykluczają.

Ostatnio edytowany przez Tibbets (2008-11-17 18:26:20)


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#16 2008-11-17 18:24:34

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Kolejny powód

Pranie mózgu to pojecie względne; przypuszczam, że parę osób czytając to forum powiedziałoby to samo o nas i że wierzymy antykościelnej propagandzie. No i szczerze mówiąc wolę wiedzieć, że parę dzieciaków z mojego liceum miało wyprane mózgi przez ruch światło-życie niż że trafili do więzień, bo tak pewnie by się stało, gdyby nie odnaleźli sensu życia w wierze.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#17 2008-11-17 18:45:35

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Re: Kolejny powód

Viljar napisał:

No i szczerze mówiąc wolę wiedzieć, że parę dzieciaków z mojego liceum miało wyprane mózgi przez ruch światło-życie niż że trafili do więzień, bo tak pewnie by się stało, gdyby nie odnaleźli sensu życia w wierze.

A to ciekawe, co piszesz, bo tak się składa, że większość kryminalistów to osoby wierzące (patrz: sprawa odszkodowania dla Tao Szatańskiego, artysty, byłego więźnia politycznego, który dostał w więzieniu łomot od współwięźniów za złamanie katolickiego postu). Masz może jakieś rzetelne (tzn. nie pochodzące ze źródeł kościelnych) dane mówiące o tym, że ateiści częściej popełniają przestępstwa niż katolicy? Oczywiście mam tu na myśli przestępstwa inne, niż np. "obraza uczuć religijnych", bo to nie powinno w ogóle być uznawane za przestępstwo.

Żeby było zabawniej i jeszcze bardziej czarno-biało: w powyższych rozważaniach pomijamy zbrodnie, które w III RP nie są przestępstwami, takie jak:
- rozdawanie państwowego majątku związkom wyznaniowym (domena katolików);
- ograniczanie praw drugiego człowieka, w tym prawa do aborcji i eutanazji (domena katolików);
- ograniczanie swobody twórczości artystycznej (znów domena katolików, patrz: sprawy Nieznalskiej i Gorgoroth).


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#18 2008-11-18 08:14:49

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Kolejny powód

Nieznalską to sam bym zamknął za obrazę estetyki i znieważenia dobrego imienia ogółu artystów.
Rozdawanie państwowego majątku to problem, który należy rozważyć w odniesieniu do sytuacji politycznej i społecznej w Polsce. Ludzie widzieli, w jaki sposób komuniści traktują Kościół. Widzieli, że Polak został papieżem i że Popiełuszko został zabity przez ubeków. W ten sposób Kościół miał w Poslce ogromne poparcie. Kiedy system padł, a Kościół zaczął domagać się tego, co stracił, nikt nic nie mówił, bo uznano powszechnie, że słusznie domaga się zwrotu. Dopiero później okazało się, że Kościół bierze za dużo i ludzie zaczęli szemrać. A trzeba było aż Głodzia i sprawy Parku Oliwskiego, żeby się temu starannie przyjrzeć.

Tibbets, napisałem gdzieś, że ateiści częsciej popełniają przestępstwa? Nie, to jest twój wzięty z Księżyca wniosek. Ja napisałem, że papież potrafił wskazać młodym ludziom sens w życiu i że kilka znanych mi osób zmieniło swoje postępowanie pod wpływem jego nauk.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora