#1 2008-09-28 10:12:08

cold

Cenobite

10113766
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1093

Domy, mieszkania i pokoje:)

Jak wyglądają wasze domy,mieszkania czy pokoje?Jakie preferujecie kolory?Wolicie minimalizm we własnym domu czy np.lubicie otaczać się rożnymi bibelotami? Może robicie sami jakieś fajne rzeczy, które upiekszają wasze najbliższe otoczenie?

Offline

 

#2 2008-09-28 11:12:41

piggyinthemirror

Makarou de seur

3678448
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 4931

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

ja mieszkam jeszcze z rodzicami, tak więc za kolory i wystrój mieszkania odpowiada moja mama. dużo kwiatów i innych roślin, jakieś drzewka w doniczkach (nie znam się na tym). obrazy przedstawiające martwą naturę. kolory ścian jasne, stonowane. mama robi jakieś bibeloty i przyozdabia nimi okna. hmmm.... zdolna jest...

Offline

 

#3 2008-09-28 11:46:08

Elena

Frank Cotton

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Mój dom budował mój dziadek. Jest dużym "klockiem" (nie mylić z kupą), ma duże pomieszczenia, powiedziałabym, że jest taki "prostokątny" chociaż dach ma dwuspadowy (dom, nie dziadek). Mieszkam w starym pokoju mojej siostry, przez co jest różowy większość mebli jest stara, ale zadbana, w pokoju mam tylko jeden obraz, ogólnie w domu nie ma zbyt wielu pstrokadeł na ścianach (i dobrze). Mój ojciec planował przerobić dom na dwurodzinny, tak, żeby były osobne wejścia itd, ale kasa kasa kasa... Ładnie tu, ale i tak bardzo chciałabym się wyprowadzić za rok-dwa.

 

#4 2008-09-28 12:22:53

drzoanna

BlondHunter

6634081
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 2995

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

och - świetny temat - Cold .....
moje mieszkanie stanowi wraz z kawalerką za ścianą 1/4 malutkiej kamienicy... to mój pierwszy i jak na razie jedyny dorosły dom po wyprowadzeniu sie na stałe z tego rodzinnego w Tarnowie - więc mam do niego sentyment..... przez lata mieszkałam w nim z mężem - kompletnie niereformowalnym w kwestii wystroju/mebli itp - szybko więc odpusciłam....
kiedy stał sie exmężem i sie wyprowadził nie było mnie stać na jakieś dogłębne zmiany...inaczej - mając wybór: albo remont albo bilety na koncert - wybrałam to drugie.... i od lat tak wybieram
oczywiscie zrobiłam rzeczy niezbędne - wymieniłam okna, instalację elektryczną itp....
ale w moim mieszkaniu straszą brudne sufity i zniszczone wyblakłe tapety.....
ALE....
salon mam "Lacrimosowy" - troche widać na fotce w galerii :na ścianach i meblach plakaty, postery, fotki z koncertów... na pianinie arlekin.
mój pokój - w ktorym śpie i pracuję jest ogólno-muzyczno-metalowo-gotycki....
połowę brzydkich różowawych (!) tapet przysłonilam plakatami z imprez i koncertów....
Marillion, Therion, plakat z wystawy Beksińskiego, Laibach - to tak najblizej monitora...
a za mną rozciaga się połać wypełniona długowłosymi blondynami z Dimmu Borgir i innych takich.....

a - i zbieram maskotki.... brzydką szafkę z podręcznikami przyozdobiłam misiami/małpkami/świnkami na pinezkach....przeważają kocurki  - jeden przyklejony na ramce LCD-ka..... tygrysek na jego podstawce.... czarna owieczka na słownikach.... krówka na rozkładzie zajęć.... bałwanek w mikołajowej czapeczce zwisa z lampki ....   

Ostatnio edytowany przez drzoanna (2008-09-28 12:24:44)


______________________________________________________________________________________________________________
http://i44.tinypic.com/35c3h4m.jpg

Uważam, że muzyka ma być bezkompromisowa, kopać w jaja, wyżerać mózg i rozpierdalać wątrobę (w połączeniu z alkoholem).

Offline

 

#5 2008-09-28 13:14:23

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Moje obecne lokum wygląda tak: przestronny pokój (jakieś 15 m2), kuchnia z pełnym wyposażeniem, ale łazienka niestety wspólna z innym lokatorem na tym samym piętrze. Jeśli chodzi o wrażenia wizualne: niektórych może przytłaczać ukośny sufit na jakieś 1/3 pokoju. Na ścianach tapeta, na podłodze wykładzina. W kwestii porządkowej: sprzątam przynajmniej co drugi dzień, żandego pyłku nie przeoczę. Ogólnie każda rzecz ma swoje miejsce. Wyjątek to biurko na komputer, gdzie wspomniane urządzenie ginie pod stertą kabli i płyt z filmami


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#6 2008-09-28 19:01:00

piggyinthemirror

Makarou de seur

3678448
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 4931

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

ja mam w swoim pokoju (niedużym) proste nowe biurko połączone z szafą i półkami, zielone (hmm) ściany i składane łóżko.
cenię sobie prostotę.

Offline

 

#7 2008-09-29 01:30:55

dark

Cenobite

4309026
Skąd: Piła
Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 2209

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

A ja mam wszystko w pastelowych kolorach, lekki pomarancz i zloto. Meble sa z metaloplastyki oprocz szafy komody i malego regalu ktore sa bardzo proste bez zdobien i innych pierdol. Kolo szafy jest duze pudlo gdzie spi moja kicia. Ostatnio mialam pokoj zrobiony na styl egipski a teraz zmienilam dodatki i mam pelno aniolow i swiec, wszystkie sa biale Pokoj jest moze maly ale bardzo przytulny i typowo babski Obecnie jestem na etapie czekania na sztuczny malutki kominek, gdzie przy zgaszonym swietle wyglada jak prawdziwy ( wymiary kolo 40cm)


:)

Offline

 

#8 2008-09-29 09:08:40

Gekon

Mind Predator

2595779
Skąd: Thrómiasto - Suchanino
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 2600
bonus: honorowo warnięty :)

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

mój obecny pokój ogranicza się do 3 elementów - łóżko, kącik z kompem i fotele, resztę wycinam ze świadomości, bo jak tu żyć/obcować z meblościanką podejrzanej proweniencji. Ale to stan przejściowy, do końca roku zmieniam miejsce pobytu ( o ile nic nie stanie na przeszkodzie)


____________________________________________________________
stormtrooper

Offline

 

#9 2008-09-29 10:02:45

Karola69

Le Veilleur Silencieux

10046351
Skąd: Scream !!!!!!
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 9573

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

jak mieszkalam z mama w 4pietrowym bloku mialam pokoj pomalowany przez siebie. Jedna sciana byla fioletowa ,reszta zimny blekit. Nie scierpialabym cieplych kolorow. Na fioletowej scianie walnelam sobie siedzacego demona:) Do nowego mieszkania zabralam pare obrazow (Jim obowiazkowo). Te mieszkanie jest nietypowe bo znajduje sie pol metra pod ziemia. Jest to problem bo rzeczy nie chca schnac. Ale ja i 2polowa jestesmy z niego zadowoleni. Sypialnie pomalowalam na zimny blekit.


http://img151.imageshack.us/img151/6943/14781721om1.jpg

Vanity is my favourite sin

Offline

 

#10 2008-09-29 12:05:04

cold

Cenobite

10113766
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1093

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

A u mnie w domu jest ciągle jakiś remont.Wprowadziliśmy sie na swoje jakoś w lutym, no ale dom nie był pierwszej nowości.I non stop trzeba coś robić a jak wiadomo na to trzeba sporo kasy:/ Póki co w części domu wymieniłam okna, zrobiłam sypialnię, która jest w lekko łososiowym kolorze.Mam tam komodę, łóżko, regalik na książki i sprzęt grający.Położyłam jasniutką wykładzinę i ze zgrozą widzę, że robi sie coraz bardziej brudna:/ Na ścianie mam parę obrazkow w tematyce morskiej, zresztą ten pokój ma sporo marynistycznych elementów.Niestety mój mąż walną na ścianę nad łóżkiem wielki plakat Depeche Mode w antyramie....
I sypialnię swoich corek zrobiłam, pomalowałam na żółto i w sumie to taki typowy pokój dziewczyn-lalki, miśki, domki dla lal, obrazki z misiami.Póki co nie chcą osobnych pokoi.Jedną łazienkę mam w zasadzie też już zrobioną.Reszta domu czeka na swoją kolej i nie wiem kiedy to natąpi, mam nadzieję, że jakoś w przyszłym roku uporamy się z remontem reszty pokoi, drugiej łazienki,kuchni i ogólonie otoczenia koło domu.

Offline

 

#11 2008-09-29 20:02:13

arachna

Siamese Twin

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 608

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Ja mieszkam z rodzicami w bloku. Mój pokój jest malutki na tyle, że jak się rozkłada łóżko to nie ma kawałka podłogi Ściany mam pomalowane na pomarańczowo (intensywny kolor), łóżko mam w kolorach pomarańcz wyblakły(zamierzony kolor) + bordowy, a meble brązowe. Nie mam dywanów czy wykładzin tylko zwykły parkiet - zresztą na takiej małej powierzchni nie opłaca się mieć dywanu Na półkach i praktycznie wszędzie gdzie oko sięga mam mnóstwo ceramicznych figurek, różne pamiątki, wszędzie są powtykane jakieś bilety z imprez, zdjęcia, pocztówki. Jedna pólka jest przeznaczona na płyty i ksązki, pomiędzy półkami na środku stoi komp a w rogu pokoju sprzęty - kable, piec, gitary, statyw na keyboard (ten leży na szafie i za każdym razem kiedy jest potrzebny trzeba po niego sięgać)  i w ogóle nie mam na nic miejsca Szafę mam na szafie - ubrania, paski, szaliczki, apaszki itp wiszą jako eksponaty
Najbardziej ubolewam nad tym iż mamy mieszkanie przechodnie i mój pokój jest na końcu

Ostatnio edytowany przez arachna (2008-09-29 20:03:20)

Offline

 

#12 2008-09-29 20:05:00

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

To źle? Pomyśl co by było, gdyby Twój pokój był na początku...


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#13 2008-09-29 20:26:18

arachna

Siamese Twin

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 608

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

I tak źle i tak niedobrze. Jak ktoś do mnie przychodzi to musi przejść przez pokój rodziców i wiadomo, że musi tamtędy wrócić by wyjść.  Ale znowu jak ktoś przyjdzie to sobie siedzimy u mnie i nikt nam nie przeszkadza.

Offline

 

#14 2008-09-29 21:45:10

Scarlett

Królowa jest tylko jedna

Skąd: Two Steps from Hell
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 1573
bonus: Femme totale

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Ja mieszkam w starej kamienicy, gdzie izby to istne hale produkcyjne . Jestem świeżo po remoncie, ubyło mi torchę mebli, więc niektóre klamoty nadal piętrzą się w pudłach i na pawlaczu. Obecnie siedzę w gabinecie, który ma bordowe ściany, bordowe zasłony, bordowy dywan i bordowy tzw. "wypoczynek". Gabinet, poza funkcją właściwą, pełni także czasem rolę pokoju gościnnego. Sypialnię mam w kolorze rozbielonej groszkowej zieleni, dywanu nie posiadam, tylko świeżo wycyklinowany parkiet. Na ścianach mam mnóstwo obrazów (nie cierpię łysych ścian), wszędzie piętrzą się książki. Oprócz tych pokoi, ogromnej kuchni i długiej łazienki w kształcie tunelu mam także komórkę. Kiedyś była tam spiżarnia, mnie takowa potrzebna nie jest, więc chwilowo służy za magazyn. Planuję w przyszłości urządzić tam garderobę. W łazience posiadam ogromną, przedwojenną wannę tudzież kafelki, pochodzące z tej samej epoki. Nie przywiązuję większej wagi do mebli, mają być po prostu funkcjonalne, bo na takie, jakbym chciała, chwilowo mnie nie stać. Mowa oczywiście o antykach, które pięknie komponowałyby się z ponadstuletnimi wnętrzami. Elementy wystroju "pałacowego", na które sobie mogłam pozwolić, to rozety na suficie. Są piekne i jestem z nich bardzo zadowolona. Pomimo, iż mieszkanie to dużo kosztuje, mam dużo sprzątania i zawsze jest tu zimno, to nie zamieniłabym tej swojej nory na nic innego. Lubię przestrzeń, wysokie (prawie 4 metry) sufity, nie wspominają już o oczywistym plusie dodatnim tego mieszkania, jakim jest lokalizacya: 5 minut spacerkiem do Rynku Głównego.


________________________________________________________________
"I don´t necessarily agree with everything I think." Andrew Eldritch

Offline

 

#15 2008-09-29 23:26:36

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Jedyny minus mojego lokum, to oprócz konieczności dzielenia łązienki z niezbyt dbającym o siebie lokatorem zza ściany, to mnóstwo psów w okolicy, które drą pyszczki, jeśli tylko po poliskich torach przejedzie pociąg. A już nie daj Boże, kiedy usłyszą w oddali przejeżdżającą karetkę pogotowia... wtedy wyją jak stado wiklołaków


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#16 2008-10-04 19:22:40

Tibbets

Skrytojebca

Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 1069

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

U mnie w pokoju trwa chwilowo remont. I bardzo dobrze: w końcu powywalam te wszystkie gówna, które przez lata tam były z różnych okazji znoszone. Już oświadczyłem sporej części znajomych, że prezenty w postaci różnego rodzaju ozdób nie będą przyjmowane, od razu i na ich oczach będą szły do śmieci.


If you feel attacked by feminism, it's probably a counter attack.

Offline

 

#17 2008-10-04 20:03:10

cold

Cenobite

10113766
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1093

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Myśmy kiedyś mieli w sypialni dwumetrowy model niemieckiego u-boota z czasów drugiej wojny światowej i pełno modeli czołgów
Ale koniec końców wszystko to zostało wyniesione do piwnicy.
Nie powiem, te modele są fajne, ale kompletnie nie leży mi ogladanie ich z wyrka

Offline

 

#18 2008-10-04 21:18:52

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

cold napisał:

Myśmy kiedyś mieli w sypialni dwumetrowy model niemieckiego u-boota z czasów drugiej wojny światowej i pełno modeli czołgów
Ale koniec końców wszystko to zostało wyniesione do piwnicy.
Nie powiem, te modele są fajne, ale kompletnie nie leży mi ogladanie ich z wyrka

Dlaczego?? To może nawet dobrze działać, oglądać z łóżka w trakcie 88mm działo Tygrysa...


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#19 2008-10-04 21:32:19

cold

Cenobite

10113766
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1093

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Offline

 

#20 2008-10-04 21:36:36

piggyinthemirror

Makarou de seur

3678448
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 4931

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Sinisterr_a.k.a._Icarus napisał:

cold napisał:

Myśmy kiedyś mieli w sypialni dwumetrowy model niemieckiego u-boota z czasów drugiej wojny światowej i pełno modeli czołgów
Ale koniec końców wszystko to zostało wyniesione do piwnicy.
Nie powiem, te modele są fajne, ale kompletnie nie leży mi ogladanie ich z wyrka

Dlaczego?? To może nawet dobrze działać, oglądać z łóżka w trakcie 88mm działo Tygrysa...

w trakcie czego Sin? <udaje świętego>

Offline

 

#21 2008-10-04 21:41:02

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Ubijania kotletów


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#22 2008-10-05 04:56:25

Karola69

Le Veilleur Silencieux

10046351
Skąd: Scream !!!!!!
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 9573

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Viljar napisał:

Jedyny minus mojego lokum, to oprócz konieczności dzielenia łązienki z niezbyt dbającym o siebie lokatorem zza ściany, to mnóstwo psów w okolicy, które drą pyszczki, jeśli tylko po poliskich torach przejedzie pociąg. A już nie daj Boże, kiedy usłyszą w oddali przejeżdżającą karetkę pogotowia... wtedy wyją jak stado wiklołaków

pozycz dzialo od kolegi


http://img151.imageshack.us/img151/6943/14781721om1.jpg

Vanity is my favourite sin

Offline

 

#23 2008-10-05 09:03:52

Sierra

Skrytojebczyni

Skąd: Z powietrza,wody i lądu
Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 3576

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Sinisterr_a.k.a._Icarus napisał:

cold napisał:

Myśmy kiedyś mieli w sypialni dwumetrowy model niemieckiego u-boota z czasów drugiej wojny światowej i pełno modeli czołgów
Ale koniec końców wszystko to zostało wyniesione do piwnicy.
Nie powiem, te modele są fajne, ale kompletnie nie leży mi ogladanie ich z wyrka

Dlaczego?? To może nawet dobrze działać, oglądać z łóżka w trakcie 88mm działo Tygrysa...

Ale można wpaść w kompleksy.


Proletariusze wszystkich krajów gwałćcie się!

http://i40.tinypic.com/au9kx1.jpg

Offline

 

#24 2008-10-05 09:44:50

cold

Cenobite

10113766
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1093

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

Wy się tu śmiejecie, ale co ja się nawalczyłam żeby się pozbyc z sypialni tego złomu to moje

Offline

 

#25 2008-10-05 09:53:28

piggyinthemirror

Makarou de seur

3678448
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 4931

Re: Domy, mieszkania i pokoje:)

ja chciałbym zobaczyć tego 2-metrowego u-boota

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora