#1 2008-08-21 23:53:58

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Tytuł troszkę "zerżnąłem" z koleżanki Procelli, wiem, ale jest późno i nie przyszło mi do głowy nic lepszego.
Macie jakieś sceny filmowe, które zapadły Wam w pamięć? Poruszyły tak bardzo, że rozpłakaliście się rzewnymi łzami, byliście wściekli czy coś w tym rodzaju?

Dla mnie jedną z najstraszniejszych scen ostatnich lat jest śmierć Ofelii w "Labiryncie Fauna". Wszystko jest jeszcze w miarę, aż do momentu, jak ona pojawia się w sali królewskiej i rozmawia z "rodzicami". Tego już nie wytrzymuję

Ostatnio edytowany przez Viljar (2008-09-10 23:27:42)


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#2 2008-08-22 20:32:03

Margot

Shadow

3484356
Zarejestrowany: 2008-08-13
Posty: 1954
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Ech wiele jest takich scen…
Od zawsze…scena na dachu w „Łowcy androidów”
Ostatnio…scena z Control”, kiedy słychać zza kadru myśli Iana: żebyście wiedzieli ile mnie to wszystko kosztuje (przynajmniej taki był sens, bo nie mam jak sprawdzić cytatu)

Niektóre sceny rozwalają mnie też pozytywnie acz nostalgicznie jak np. z filmu „Niewinni czarodzieje”, kiedy idą wężykiem po pustej ulicy, takie nic... zresztą akurat ten film mogłabym oglądać wciąż i wciąż…


"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline

 

#3 2008-08-23 02:18:28

drzoanna

BlondHunter

6634081
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 2995

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

tak... scena na dachu i text o łzach w deszczu.... jezusie - piszę o tym i juz mam mokre oczy...
scena z "Podwójnego życia Weroniki" Kieślowskiego - kiedy ona podczas występu pada na scenę...

i podwójna scena jedzenia gruszek w "Mieście aniołów"....
jutro - jak wytrzeźwieje dołożę więcej...


______________________________________________________________________________________________________________
http://i44.tinypic.com/35c3h4m.jpg

Uważam, że muzyka ma być bezkompromisowa, kopać w jaja, wyżerać mózg i rozpierdalać wątrobę (w połączeniu z alkoholem).

Offline

 

#4 2008-08-23 16:20:44

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Genialna scena z Adwokata Diabła. Pacino opowiada Reevesowi naturę Boga.
"ten gość to żartowniś, siedzi tam i smieje się z nas- HA HA HA"
"Mówi: patrz...ale niedotykaj....dotykaj..ale nie smakuj..."
Ta sekwencja jest niesamowita...zresztą cały film jest taki.

Offline

 

#5 2008-08-23 17:03:57

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Zawsze wymiękam na scenie z Obcego, jak Brett idzie przez maszynownię szukając kota. Człowiek wie, że zaraz coś na niego wyskoczy, spodziewa się, żyje w napięciu... a tu nagle w jednym ujęciu z góry widać, że rur i kabli, które chwilę wcześniej było widać, jest jakby więcej. A potem ten koszmarniasty kształt schodzący na dół... Zamiast zrobić to jednym szybkim ujęciem z zaskoczenia, to reżyser najpierw widza wystraszył, a potem pozwolił się delektowac pojawieniem najwspanialszego potwora, jakiego widziało kino...


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#6 2008-08-23 17:42:01

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Scena z filmu "Misja" Rolanda Joffe, gdy ranny Mendoza patrzy na procesję prowadzoną przez ojca Gabriela, który za chwilę ginie postrzelony w krtań. Gdy Indianie podnoszą krzyż i ruszają dalej, Mendoza umiera... Zawsze ryczę na tym filmie...


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#7 2008-08-23 17:48:29

piggyinthemirror

Makarou de seur

3678448
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 4931

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Ostatnia scena "O jeden most za daleko". Najpierw ranni żołnierze brytyjscy  na podwórku przy zaimprowizowanym szpitalu-domu, wśród mogił poległych kolegów śpiewają jakąś wzniosłą angielską pieśń, w niepokoju czekając na przyjście Niemców mających pojmać ich do niewoli, a potem ten piękny widok zachodzącego słońca i ta świetna muzyka na koniec.

Ostatnio edytowany przez piggyinthemirror (2008-08-23 17:48:50)

Offline

 

#8 2008-08-23 22:00:04

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

W Obcym 2 jest scena w której Ripley cofa się po Newt. Schodzi do Ula obcych, i znajduje mała tuz przed atakiem facehuggera. Potem wraz z nią ucieka przed Alienami i trafia do ich Matki. Niesamowita jest ta scena, w której Ripley grozi miotaczem sugerując Matce że spali jaja z zarodkami, jeżeli nie zostanie przepuszczona. Moment porozumienia - koszmarny stwór, uwięziony przez skomplikowany system rozrodczy, i quasi-matka, zdesperowana by ratowac przybrana córkę.

Offline

 

#9 2008-08-24 19:46:20

Sierra

Skrytojebczyni

Skąd: Z powietrza,wody i lądu
Zarejestrowany: 2008-07-22
Posty: 3576

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Scena śmierci Eliasa w "Plutonie".Rozwala mnie, w dodatku świetna muzyka.


Proletariusze wszystkich krajów gwałćcie się!

http://i40.tinypic.com/au9kx1.jpg

Offline

 

#10 2008-08-25 09:24:43

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Niemal każda retrospekcja w "Człowieku z żelaza". Szczególnie scena smierci Mateusza Birkuta oraz ostatnia scena, jak Maciek stoi nad miejscem, gdzie zmarł jego ojciec. Widzę to miejsce z okna kolejki przynajmniej dwa razy dziennie, a często tamtędy przechodzę. Ten film ma dla mnie wielkie znaczenie, bo jestem w stanie rozpoznać niemal każde miejsce ukazane w filmie. I niemal w każdym byłem (w stoczni też!). No i przez dwa lata miałem sąsiada, który uczestniczył w wydarzeniach z Grudnia '70 i w rozmowach sierpniowych. Jak pomagał mi w malowaniu, to wiele o tych czasach opowiadał. Skutkiem tego zarówno te wydarzenia, jak i film są mi bardzo bliskie.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#11 2008-08-25 11:11:10

Scarlett

Królowa jest tylko jedna

Skąd: Two Steps from Hell
Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 1573
bonus: Femme totale

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Przychodzi mi na myśl wspomniany już przeze mnie w innym wątku film "1900 - człowiek legenda", kiedy 1900 ma wreszcie po raz pierwszy w życiu wejść na ląd. Wychodzi na mostek, na lądzie czeka na niego lachon. 1900 jest przekonany, że chce być z tym lachonem, chce zacząć normalne życie. Jednak jakaś siła nie puszcza go i każe mu zostać na statku, jak się okaże, na całe życie. Nie umiem tego poisac, to trzeba zobaczyć. Próba opowiedzenia takiej sceny to jak taniec o architekturze.


________________________________________________________________
"I don´t necessarily agree with everything I think." Andrew Eldritch

Offline

 

#12 2008-08-25 11:19:32

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Scarlett napisał:

Przychodzi mi na myśl wspomniany już przeze mnie w innym wątku film "1900 - człowiek legenda", kiedy 1900 ma wreszcie po raz pierwszy w życiu wejść na ląd. Wychodzi na mostek, na lądzie czeka na niego lachon. 1900 jest przekonany, że chce być z tym lachonem, chce zacząć normalne życie. Jednak jakaś siła nie puszcza go i każe mu zostać na statku, jak się okaże, na całe życie. Nie umiem tego poisac, to trzeba zobaczyć. Próba opowiedzenia takiej sceny to jak taniec o architekturze.

Hmmm, znam ten film na pamięć i lachon jednak chyba na niego nie czekał... Wiele jest tam scen, które mnie poruszają, zazwyczaj są to ich końcowe fragmenty, np. ten, w którym 1900 gra "Tantarellę" dla pasażerów w niższej klasie, a potem nagle zostaje sam w sali, gdy ktoś obwieścił, że zobaczył Amerykę. Może ten fragment nie rozpieprza tak emocjonalnie, ale jak złożyć wszystkie mu podobne zusammen do kupy...

Ostatnio edytowany przez Sinisterr_a.k.a._Icarus (2008-08-25 11:20:49)


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#13 2008-08-25 14:08:02

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Końcowa scena z "Pachnidła". Bohater skazany na smierć, oczekuje na wykonanie wyroku na rynku wypełnionym ludźmi. Stojac na szafocie uwalnia w powietrze zapach stworzony w drodze swoich smiertelnych eksperymentow. Zapach unosi się, dociera wszędzie, w kazde miejsce, do każdego człowieka...I wszyscy zaczynają sie kochać. Zdejmuja z siebie ubrania i zaczynaja sie kochać...To jest niesamowicie długa i wysmakowana scena. Kamera niespiesznie przeslizguje sie po miasteczku ukazując siłe stworzonego perfumu. Nie słychac odglosów milości, jest tylko obraz i niewiarygodnie delikatna i drżąca muzyka. Pozamiatało mnie to.

Offline

 

#14 2008-08-25 14:28:46

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Końcowa scena z "Bandyty", kiedy Brute odchodzi z sierocińca, ale mały Jorgu nie odpuszcza i chce odejść razem z nim. Wyję zawsze na tym okrutnie.


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#15 2008-08-25 20:45:14

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Właśnie w telewizji idzie Tato Ślesickiego...Praktycznie cały ten film to jedna wielka emocjonalna rozpierducha. Idealnie okreslił to Pazura w tym filmie..."choo..oory gatunek"

Offline

 

#16 2008-08-25 22:11:04

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Wiem...ja juz nie ogladam..odpuściłem, bo w moich aktualnych stanach zrobiłbym sobie dużą krzywde..

Offline

 

#17 2008-08-25 22:27:16

 Pinhead

http://i40.tinypic.com/5wdser.jpg

Skąd: Posen
Zarejestrowany: 2008-07-12
Posty: 7400
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Ja nie chcialem...utrzymuje sie maksymalnym wysilkiem w stanie względnej równowagi umysłowej..ale każdy drobny bodziec może to zburzyc w kilka sekund

Offline

 

#18 2008-08-25 22:53:39

piggyinthemirror

Makarou de seur

3678448
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 4931

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

mnie ostatnio gdy odświeżyłem film "Hooligans", przejęła mocno scena , gdy przywódca kiboli West Hamu ginie zakatowany przez szefa kiboli Millwall.

Offline

 

#19 2008-08-26 01:02:51

drzoanna

BlondHunter

6634081
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 2995

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Vanessa napisał:

Film wbija w podłogę,ale dałam radę do końca.

przymierzalam sie do niego wielokrotnie, próbowalam....
ale - ja mu nie wierzę. Nie wiem czemu - ale niemal od poczatku czuję w nim jakąś fałszywą nutę - ktora nie pozwala mi sie wczuć i wzruszać. Coś się we mne buntuje i krzyczy... może to nadmiar emocji... może jak na moje odbieranie świata została przekroczona jakaś granica ....
może we mnie samej jest tyle krzyczących uczuć aż do histerii włącznie - że ta filmowa ilość jest dla mnie nie do przełknięcia...  może to dlatego - niewiem.
Ale nie lubię filmu "Tato" - nie potrafię go podziwiać ani mnie nie wzrusza.
Może gdyby szaleństwo żony głownego bohatera pokazano z większym umiarem... żeby trzeba było sie jego domyślać - to filmowe jest przejaskrawiono IMO az  do absurdu....
żona jest zbyt szalona, a Linda zbyt idealny i bez winy.., w życiu tak sie nie zdarza.....w zyciu trafiają się prócz czerni i bieli odcienie szarości - znacznie trudniejsze i do zagrania przez aktorów i do opowiedzenia się widzów - za lub przeciw....
taki film byłby dla mnie ciekawszy i prawdziwszy..... a tem wqrza mnie masakrycznie....


______________________________________________________________________________________________________________
http://i44.tinypic.com/35c3h4m.jpg

Uważam, że muzyka ma być bezkompromisowa, kopać w jaja, wyżerać mózg i rozpierdalać wątrobę (w połączeniu z alkoholem).

Offline

 

#20 2008-08-26 01:27:40

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

drzoanna napisał:

Ale nie lubię filmu "Tato" - nie potrafię go podziwiać ani mnie nie wzrusza.
Może gdyby szaleństwo żony głównego bohatera pokazano z większym umiarem... żeby trzeba było sie jego domyślać - to filmowe jest przejaskrawiono IMO aż  do absurdu....żona jest zbyt szalona, a Linda zbyt idealny i bez winy.., w życiu tak sie nie zdarza.....w życiu trafiają się prócz czerni i bieli odcienie szarości - znacznie trudniejsze i do zagrania przez aktorów i do opowiedzenia się widzów - za lub przeciw....
taki film byłby dla mnie ciekawszy i prawdziwszy..... a tem wqrza mnie masakrycznie....

<na moment przebudzony ze snu>
Ale on tam wcale nie jest taki kryształowy. Lubi wypić, na dziewczęta chadza, a o prowadzeniu domu czy zajmowaniu się dzieckiem nie ma bladego pojęcia, mimo iż mała ma już parę lat. A że choroba żony została w filmie odkryta bardzo szybko - cóż nie ona i jej schizofrenia są głównymi bohaterami filmu, zaś nagły wybuch choroby w tym konkretnym przypadku to tzw. paragnomen. Nie widzę więc, Dżo, tutaj żadnych przerysowań, jest tej szarości tu wiele, zaś samej czystej bieli i czerni - niemal wcale. Bardzo podobna przemiana głównego bohatera następuje w "Bandycie" Dejczera, z tym że w przypadku Brute'a nie chodziło o jego własne dziecko.


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#21 2008-08-26 01:43:02

drzoanna

BlondHunter

6634081
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 2995

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

no teraz już sama nie wiem -  co z tym filmem jest nie tak...  może nie potrafie tego nazwać.... może to chodzi o jakiś podświadomy odbior - nie mam pojęcia.... ale mnie nie przekonuje i drażni potwornie.
A to - że nie potrafie tego jasno wytłumaczyć tym bardziej....

<idzie po piwo do lodówki>


______________________________________________________________________________________________________________
http://i44.tinypic.com/35c3h4m.jpg

Uważam, że muzyka ma być bezkompromisowa, kopać w jaja, wyżerać mózg i rozpierdalać wątrobę (w połączeniu z alkoholem).

Offline

 

#22 2008-08-27 22:17:31

Sinisterr_a.k.a._Icarus

Patrick Bateman

9042956
Call me!
Skąd: Freie Stadt Danzig
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 4038
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Scena śmierci Artaxa z "Neverending Story". Bolało...


Ich will lieber stehend sterben
als knieend leben
lieber tausend Qualen leiden
als einmal aufzugeben

Offline

 

#23 2008-08-27 22:48:34

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Scena deinstalacji HAL-9000 w "Odyseja kosmiczna 2001"


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#24 2008-09-02 00:52:31

Viljar

Apostoł

3873638
Skąd: Gdańsk Oliwa
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 7373
bonus: Obi-Wan-Cherubi
WWW

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Ostatnia scena filmu "V jak Vendetta", kiedy widać, jak zgomadzeni ludzie zdejmują maski, a wśród nich znajdują się pomordowani przez reżim.


---------------------------------------
Transwestyta-alkoholik o poglądach ortodoksyjno-katolickich

Offline

 

#25 2008-09-02 02:04:19

drzoanna

BlondHunter

6634081
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-13
Posty: 2995

Re: Najbardziej rozp..alające emocjonalnie sceny

Viljar napisał:

Ostatnia scena filmu "V jak Vendetta", kiedy widać, jak zgomadzeni ludzie zdejmują maski, a wśród nich znajdują się pomordowani przez reżim.

ech... uwielbiam ten film.... a scena mnie aż zatyka....podobnie jak ta z Odysei cytowana  przez Ciebie wcześniej....


______________________________________________________________________________________________________________
http://i44.tinypic.com/35c3h4m.jpg

Uważam, że muzyka ma być bezkompromisowa, kopać w jaja, wyżerać mózg i rozpierdalać wątrobę (w połączeniu z alkoholem).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora